Wedstrijdverslag Egmond aan Zee

Wedstrijdverslag Egmond aan Zee

Wedstrijdverslag Egmond aan Zee

Egmond aan Zee, 2019

Weerom was het jaar voorbij gevlogen en vertrokken we vrijdagmiddag naar Egmond aan zee voor een ARAC-weekend.  Het is altijd leuk om met zovelen op reis te gaan en stil is het nooit want lopers weten altijd wel wat te vertellen.  Voor den ene is het te koud en den andere vindt het te winderig om maar niets te zeggen over de pijntjes die hier en daar erbij horen.  Maar al bij al is iedereen blij er weer bij te zijn. 

Dit jaar was het zeker niet te koud en sommigen zagen zelfs hier en daar een zonnetje maar niet iedereen keek door de roze bril.  Meestal was het grijs en regelmatig wat druilregen die het in combinatie met de wind toch niet aangenaam maakte. 

Mountainbiken Egmond-Pier-Egmond, 38 km.

Vooral op zaterdagvoormiddag was wandelen op het strand niet zo leuk.  Voor de mountainbikers waren er echter geen problemen.  Dat zijn mannen met stalen geraamtes en carbonnen velgen die wel tegen een stootje kunnen.  De echten rijden op profielloze buitenbanden en de gezapigen hebben wel wat topjes aan de buitenkant wat sowieso hun kansen op succes doet verminderen.  Maar die categorie van fietsers komen niet voor de eerste plaats.  Dit jaar veel deelnemers in onze groep met wisselende intenties.  Davy Smolders ging van start bij “de echte” en kwam een kwartier na de eersten over de meet.  Om dat te kunnen moet je heel veel trainen en veel ervaring hebben.  Al de anderen vertrokken met “de recreanten” omdat ze ofwel geen ambitie hadden ofwel geen licentie.  Paul Embrechts en Jan-Pieter Leemans gingen Stein Schoonvliet gezelschap houden en Roger Embrechts ging op pad met Erik Cuyvers helemaal achteraan van de ±3000 deelnemers.  Na 400 meter stonden we al stil en moesten al lopend door het mulle zand tot aan het water.  500 meter verder kwamen Paul, Jan-Pieter en Stein mij voorbij gevlogen en ook zij deden dit zonder goeiedag te zeggen.  Omdat mijne motor wat inrijtijd nodig heeft om op toeren te geraken moest Erik wat wachten en zette hij mij uit de wind die het met windkracht 5-6 toch moeilijk maakte.  Hij trok zo lang dat hij zelf bekaf was en even uit de wind wilde gaan hangen maar daar niet in lukte en zo het contact verloor.  Een goede leerschool en zeker volgende keer niet meer zo gul zijn met je krachten.  Na 18 km windop konden we keren maar nu moesten we wel nog 6 keer van de fiets door het losse zand en nog 3 keer bergop over de duinen.  Dit maar om aan te geven dat het gemiddelde daardoor sterk ging dalen, vooral voor diegenen die bij de recreanten vertrokken.  Gelukkig haalde iedereen zonder problemen de eindmeet en hadden de supporters niet voor niets in de koude regen staan roepen en juichen.

Fietser Eindtijd Plaats op 2879 Gemiddelde, km/uur
Thimoty Dupont 1h07’20 1ste 33.87
Lars Boom 1h07’20 2de 33.87
Davy Smolders 1h22’00 272 27.81
Paul Embrechts 1h30’08 639 25.3
Jan-Pieter Leemans 1h34’21 817 24.17
Stein Schoonvliet 1h45’05 1327 21.7
Roger Embrechts 2h00’10 2058 18.98
Erik Cuyvers 2h05’16 2250 18.2

Kwart marathon = 10.5 km lopen

De zondag is de loopdag.  Voor de middag de 10.5 km voor de “softies, beginners en oud-gedienden” en op de middag de 21 km voor de “getrainden”.

Dit jaar 10 deelnemers voor onze groep maar daar vielen er al 3 af voor de start.  Lenny Van der Meer had problemen met de kuit en kon niet lopen maar gaf haar startnummer door aan haar jongere broer die zo ook eens kon ervaren hoe lopen in Egmond is.  Danny Hermans en Ruth waren thuis gebleven omwille van een griepaanval.  Hun startnummers werden gebruikt door Stein Schoonvliet die na het fietsen van zaterdag nog wel wat energie over had en die op de laatste 4 kilometer gezelschap kreeg van Lisa Embrechts.  Alhoewel de afstand maar de helft is wordt dat toch weer goed gemaakt door de hogere bergen op de 10.5 km.  Om van het strand over de eerste zandduin te geraken is een hele klus en voor de meesten wordt dat wandelen tot boven.  Nadien volgen nog 3 lange heuvels over verharde fietswegen dus is er wel heel wat klimmen bij.  Dit jaar was vooral het einde zwaar omdat op de laatste klim (de bloedweg) de wind pal op kop blies voor de laatste kilometer. 

Loper Eindtijd ARAC Wegcup
Stein Schoonvliet en Lisa Embrechts 48’56 -
Guido Verschueren 51’09 20
Ann Van de Pol 54’23 20
Rudy Leuse 58’07 17
Willy Van de Pol 58’58 16
Guy Daneels 1h00’03 15
Hans Van der Meer 1h01’36 -
Veerle Embrechts 1h01’40 -
Kaat Leemans (laatste 4 km) 1h02’32 -
Jore Schoonvliet (laatste 4 km) 1h02’32 -
Kato en Paul Embrechts 1h16’26 -

 

Je kan zien Stein lopersbenen heeft (alhoewel hij onderweg moest lopen met de billen dicht) en dat Lisa het looptalent van haar vader heeft gekregen en het doorzettingsvermogen van haar grootvader?  Alhoewel ik naderhand hoorde zeggen dat zij enkele keren gewandeld hebben!  Guido loopt wel niet meer zo veel maar doorbijten kan hij nog altijd aan de foto’s te zien.  Ann verraste mij aangenaam en nu weet zij hopelijk ook dat zij op training een bank kan vooruitschuiven en geen schrik moet hebben van een hoger tempo.  Rudy Leuse is na een moeilijk jaar ook weer regelmatig op z’n eentje bezig maar heeft toch weer ambitie om na de zomer in Eindhoven de halve marathon te lopen.  Willy bleef Guy een minuutje voor en die laatste had enkele seconden teveel om binnen het uur aan te komen.  Veerle liep op haar niveau een beetje achter de Guy maar had wel tijd verloren met de borstnummers af te geven en met de dochter even samen te lopen.  Nadien gaf zij Jore en Kaat toch een minuutje aan hun broek op de laatste 4 kilometer waar die 2 begonnen waren omdat 10.5 km voor ongetrainden wat veel is.  Paul liep met dochter Kato in schijfjes met afwisselend wandelen en lopen.  Op de bloedweg liep ze nog even snel/traag als opa Roger die er niet in slaagde een foto van haar te maken en dus versnelde Paul een beetje om het “kiekje” te nemen.  Kato kwam in ieder geval nog heel fris aan de meet maar was toch blij dat de papa de fiets mee had om terug naar de jeugdherberg te rijden.

Halve marathon = 21.1 km lopen

Rond halfeen was het dan de beurt aan de hele grote groep voor de halve marathon.  Na de genodigden die in het eerste startvak mogen vertrekken konden onze geel/blauwen ook snel starten want boven op de dijk was het echt wel koud om stil te staan door de strakke wind.  Na 400 meter ging het al richting zee en het strand lag er goed beloopbaar bij.  Met de wind in de rug ging het snel tot aan de duinafgang van Castricum.  Daar wachtten de eerste duinen en het losse zand en moest er terug richting Egmond worden gelopen dus regelmatig met de wind op kop. 

Loper Eindtijd ARAC wegcup
Gerard O’Leary 1h26’55 20
Bart Van Nijlen 1h28’44 17
Mario Oris 1h39’23 16
Katrien Bruyninckx 1h43’32 20
Rudy Goris 1h44’31 15
Rhonda Derijnck 1h49’36 17
Jan Sledsens 2h02’32 -

 

Gerard liep een goede race en deed veel moeite om Bart in te halen maar wist niet dat die achter hem liep.  Bij Bart ontbrak voor een keer de motivatie om alles te geven. Mario deed wat hij had verwacht maar de verrassing kwam van Katrien die veel beter liep dan wat haar gevoel op training zegt.  Een eerste kennismaking voor haar maar ik vermoed dat zij nog wel terug gaat komen naar Egmond ook al omdat haar kinderen Stan en Rik zich goed geamuseerd hebben met de andere kinderen en goed gewandeld hebben over de duinen met hun vader Tom om de zee te zoeken.  Rudy Goris werd op km 19 voorbijgelopen door Katrien en verloor nog 1 minuut door de harde tegenwind.  Vooral achter de bocht in Egmond waar de 10.5 km stopt was het nog zwaar met de klim rond de vuurtoren en de wind uit de zee tot aan de start- en eindmeet.  Rhonda was blij om goed aan te komen na een moeilijk 2018 en voor Jan zat de 2 uur er ook niet in.  Op km 18 liep het nog vlot maar de laatste kilometer was er eentje van 7 minuten.