BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel

BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel

BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel

De 2 afgelopen jaren afgelast voor jeugd (stormweer in 2020 en corona in 2021) was het nu zondag 6 maart eindelijk nog eens een Belgisch kampioenschap veldlopen.

In alle vroegte trokken we met 9 jeugdatleten en vele supporters naar Brussel. Vlakbij het atomium, in het park van Laken bevindt zich een mooie grasvlakte waarop er stevig gelopen kon worden.

Jawel een grasvlakte, maar best wel golvend. Een niet te onderschatten klim in de start en als je deze 2 keer moet beklimmen, voel je het wel volgens sommige atleetjes.De kangoeroes meisjes mochten als eerste vertrekken. Zoals gewoonlijk de eerste 300m achter een lint. Hierbij werd al flink doorgelopen om vervolgens de afdaling naar de finish alleen verder te zetten. Onze clubkleuren werden schitterend vertegenwoordigt door Elize Blockx. De benjamins lopen in Vlaanderen het eerste deel ook achter een lint, maar hier niet. Wat nieuw en onwennig voor onze benjamins, maar ze hebben dat uitstekend gedaan. Lore Blockx eindigde op een schitterende 3de plaats en een podiumplaats was binnen. Matteo Bartels bij de jongens liep naar een voortreffelijke 8ste plaats. Dan was het de beurt aan onze pupillen meisjes. Zij stonden met 3 ARAC-ers aan de start en mochten al 2 rondjes lopen. Lien Van Steenbergen eindigde op een zeer knappe 14de plaats. Kato Vaes werd 36ste en Floor Bartels 68ste van een giganste groep atleten. Bij de jongens was enkel Twan Maes aanwezig om onze clubkleuren te verdedigen. Hij deed het schitterend en eindigde op plaats 36. Dan mochten eindelijk onze miniemen starten, in de eerste reeks Bo Der Kinderen. Zij liep midden in het pak naar een verdienstelijke 42ste plaats. In reeks 2 eindigde Lisa Vaes op een 36ste plaats. Volgens mij hadden de zusjes Vaes en Twan een weddenschap afgesloten om allemaal op plaats 36 te eindigen. Dan hebben ze dat in ieder geval goed ingeschat.

Na heel veel mooie prestaties, veel zon, maar ook koude wind konden we terug huiswaarts keren.

Proficiat aan alle deelnemers.

Meer afbeeldingen

BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 1
BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 2
BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 3
BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 4
BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 5
BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 6
BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 7
BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 8
BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 9
BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 10
BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 11
BK veldlopen 6 maart 2022 in Brussel: afbeelding 12